Forum Główne Gaudium

Ogłoszenie

Nowe forum GDM znajduje się pod adresem
http://gaudiumforum.cba.pl

#1 2011-08-05 00:46:27

Johan Calgari

Gość Zagraniczny

Zarejestrowany: 2011-08-04
Posty: 3
Punktów :   

Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Witam bardzo serdecznie, jak pewnie większość z Was wie, pochodzę z Królestwa Wuratlandii. Chciałby rozpocząć dyskusję o wzajemnym uznaniu się.

Królestwo Wurstlandii wspiera mikronacje, które odznaczają się ciekawą kulturą i tradycjami, nawiązuje kontakty z państwami, ktore nie są marną imitacją państwa, ale tworzą swój niepowtarzalny klimat, którego nie sposób spotkać w żadnej innej mikronacji.

Na początku dyskusji chciałbym zapytać, czy w ogole władze Gaudium zainteresowane są uznaniem Królestwa Wurstlandii...

Offline

 

#2 2011-08-05 13:33:03

 Tifa van Croix

Papla

Skąd: Gaudium
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 216
Punktów :   
Klan: Kierans
Wielka Rada: Nie
Pochodzenie: Gaudia
Stanowisko: Szafran Kultury i Sztuki

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Niestety główna władza czyli  III Korin Gaudium Morfius Kringiham jest chwilowo niedostępny.
Najlepiej byłoby się do niego zgłosić, ale mamy także drugiego aktywnego syna Nollaig'a
Kierana Prickskytt. Dziękujemy za zainteresownie Waszego Królestwa..

Offline

 

#3 2011-08-05 14:38:05

 Emma Right-Kringiham

Arian Klanu Morfius

31221260
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 252
Punktów :   
Klan: Morfius
Pochodzenie: Stołock
Stanowisko: Arian Klanu Morfius
WWW

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Z tego, co mi Morfius mówił to już nie jest Korinem.. Jest nim teraz Florian. Chyba, że się mylę;)

Offline

 

#4 2011-08-05 15:14:23

Johan Calgari

Gość Zagraniczny

Zarejestrowany: 2011-08-04
Posty: 3
Punktów :   

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Jest już sierpień, a więc czas na Korina z klanu Wolszaz

Nie mniej jednak cały czas czekam na wypowiedź najwyższych władz

Offline

 

#5 2011-08-05 16:20:14

 Berrigam Sickle

Arian klanu Kierans

Call me!
Skąd: Kier
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 301
Punktów :   
Klan: Kierans
Wielka Rada: Tak
Pochodzenie: Kier
Stanowisko: Arian Klanu Kierans

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Jestem pewien że wyniknie z tego coś pozytywnego, sprawa ta zajmie się również Wielka Rada.


(-) Berrigam Sickle
♪ Arian Klanu Kierans

Offline

 

#6 2011-08-05 17:32:33

 Markus Vilander

Gość Zagraniczny

Skąd: Wurstlandia
Zarejestrowany: 2011-01-27
Posty: 17
Punktów :   

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Jeżeli mógłbym coś dodać ze swej strony, to Korin Morfius kazał nam się zgłosić do Ekscelencji Kierana Prickskytt w sprawie jakichkolwiek rozmów dyplomatycznych.


(-) Jego Królewska Mość - Markus Vilander
--Król Wurstlandii--

Offline

 

#7 2011-08-06 16:27:12

 Tifa van Croix

Papla

Skąd: Gaudium
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 216
Punktów :   
Klan: Kierans
Wielka Rada: Nie
Pochodzenie: Gaudia
Stanowisko: Szafran Kultury i Sztuki

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Sprawa wyjaśniona;)

Offline

 

#8 2011-08-07 20:30:56

 Berrigam Sickle

Arian klanu Kierans

Call me!
Skąd: Kier
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 301
Punktów :   
Klan: Kierans
Wielka Rada: Tak
Pochodzenie: Kier
Stanowisko: Arian Klanu Kierans

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Poczekamy zatem, aż powróci Kieran z swojej wyprawy.


(-) Berrigam Sickle
♪ Arian Klanu Kierans

Offline

 

#9 2011-08-14 23:09:18

 Kieran Prickskytt

Syn Nollaig'a

Skąd: Gaudia
Zarejestrowany: 2011-01-08
Posty: 362
Punktów :   
Klan: Kierans
Stanowisko: doradca Korina

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Prawdę powiedziawszy, wolałbym, by decyzję podejmował Korin. Ja jestem jedynie pokornym doradcą, a moje zdanie o władzach Wurstlandii raczej nie jest pozytywne. Nie chciałbym jednak, by moje osobiste odczucia rzutowały na kształtowaniu polityki całego państwa. Poczekajmy aż wróci Korin Florian.


(-) Kieran Prickskytt - syn Nollaig'a
♪ doradca Korina, zarządca Krajowego Centrum Wynalazczości
http://img18.imageshack.us/img18/3526/kieransuserbar.jpg

Offline

 

#10 2011-08-15 20:15:34

 Sigma Kringiham

Mieszkaniec

Zarejestrowany: 2011-06-30
Posty: 47
Punktów :   
Klan: Wolszaz
Stanowisko: Córka Rodziców;P

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

A czy ktoś wie kiedy zamierza wrócić?

Offline

 

#11 2011-08-15 23:13:09

 Tifa van Croix

Papla

Skąd: Gaudium
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 216
Punktów :   
Klan: Kierans
Wielka Rada: Nie
Pochodzenie: Gaudia
Stanowisko: Szafran Kultury i Sztuki

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Kiedy wróci Korin Florian;>
Któż to wie, za dzień za tydzień, za miesiąc...

Offline

 

#12 2011-08-16 01:09:07

 Markus Vilander

Gość Zagraniczny

Skąd: Wurstlandia
Zarejestrowany: 2011-01-27
Posty: 17
Punktów :   

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Kieran Prickskytt napisał:

Prawdę powiedziawszy, wolałbym, by decyzję podejmował Korin. Ja jestem jedynie pokornym doradcą, a moje zdanie o władzach Wurstlandii raczej nie jest pozytywne. Nie chciałbym jednak, by moje osobiste odczucia rzutowały na kształtowaniu polityki całego państwa. Poczekajmy aż wróci Korin Florian.

Ja nie chciałbym być namolny, ale czy to jest jakiś problem w prowadzeniu dyskusji z nami? Nikt nie każe podejmować Wam żadnych decyzji. Chciałbym poznać zdanie mieszkańców Gaudium, co myślą o wzajemnym uznaniu naszych krajów jako pełnoprawnych mikronacji, a w późniejszym czasie możemy pomyśleć o jakiejś współpracy.

Chyba lepiej, abyśmy wyjaśnili sobie teraz wszystkie "ale", jakie do siebie mamy, niżeli potem. Przybędzie Korin poczyta sobie naszą dyskusję i podejmie właściwą decyzję. Osobiście zależy mi na waszej opinii, bo Korin i tak będzie się opierał na waszej opinii. Zatem chciałbym, abyście mówili, co myślicie, jakie macie wątpliwości i czego oczekujecie od Nas. Poprzez rozmowę sądzę, że ukoimy wszelkie zgrzyty, które niegdyś mogły wyniknąć pomiędzy niektórymi mieszkańcami Gaudium, a moją osobą. Wystarczą chęci.

Ostatnio edytowany przez Markus Vilander (2011-08-16 01:13:44)


(-) Jego Królewska Mość - Markus Vilander
--Król Wurstlandii--

Offline

 

#13 2011-08-16 23:03:26

 Kieran Prickskytt

Syn Nollaig'a

Skąd: Gaudia
Zarejestrowany: 2011-01-08
Posty: 362
Punktów :   
Klan: Kierans
Stanowisko: doradca Korina

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Jako, że wydaję się jedynym, który ma wątpliwości, opowiem o moich odczuciach.
Z JKM Vilanderem spotkaliśmy się już na różnych forach i nie tylko. Prowadziłem również pewne pokojowe rozmowy, które z niezrozumiałych dla mnie powodów JKM przerwał i stwierdził, że nie mają sensu. Kilkukrotnie w mikroświecie byłem świadkiem niezbyt eleganckich działań JKM, wyrażania się w niezbyt dyplomatyczny sposób, byłem też świadkiem wyrzucenia Wurstlandii z OPM. Swego czasu JKM wzywał nawet obce państwo, by mnie powiesiło !
Będąc mieszkańcem kilku mikronacji wiem, że Wurstlandia ma niezbyt dobrą opinię w mikroświecie. Obawiam się po prostu tego, że współpracując, możemy sami swoją opinię popsuć. Nie jest temu jednak winne państwo jako takie, czyli wszyscy mieszkańcy, ale kilka osób, które nie potrafią zachować się w cywilizowany sposób, jednak szczekają najgłośniej.

Kontaktowałem się dziś z Korinem i wymienialiśmy między innymi opinię na temat uznania Wurstlandii za mikronację. Cóż. Nie ma chyba wątpliwości, że Wurstlandia mikronacją jest. Nie wiem jak do tego podchodzą urzędnicy OPM, ale skoro ją przyjęli do swoich członków, to chyba też nie mają wątpliwości. Ja też wątpliwości nie mam. Uznanie się więc wzajemne za mikronacje jest w zasadzie potwierdzeniem "oczywistej oczywistości". Co do współpracy, zawsze wierzyłem, że jeśli ktoś chce, może się zmienić na lepsze. Moje wyżej wymienione wątpliwości i doświadczenia są historią, bo zdarzyły się w przeszłości. Kiedyś dałem jednak szansę JKM i okazało się, że niepotrzebnie. Jeśli dam ponowną, tylko ja na tym wyjdę dobrze.

Tak więc nie widzę nic złego we wzajemnym uznaniu się, ani nawet współpracy. Jeśli jednak zauważę, że mieszkańcy Wurstlandii powodują ferment lub chaos, albo działają na niekorzyść państwa, jako pierwszy zwrócę na to uwagę Korinowi.
Proszę też wurstlandczyków, w razie podpisania traktatu, o stosowanie się do tutejszego prawa, zachowanie spokoju oraz kulturalne wysławianie się.
Pozdrawiam


(-) Kieran Prickskytt - syn Nollaig'a
♪ doradca Korina, zarządca Krajowego Centrum Wynalazczości
http://img18.imageshack.us/img18/3526/kieransuserbar.jpg

Offline

 

#14 2011-08-17 00:28:24

 Tifa van Croix

Papla

Skąd: Gaudium
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 216
Punktów :   
Klan: Kierans
Wielka Rada: Nie
Pochodzenie: Gaudia
Stanowisko: Szafran Kultury i Sztuki

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Zadam panom pytanie czy mam być obiektywna, wobec zaistniałej sprawy?
Z chęcią, jednak zdecydowałam już nie wtrącać się  w tą rozmowę,z pewnych przyczyn.
Bardzo mnie kusi skomentować słowa Kierana, ale .... z zaistniałych okolicznościach nie mogę, po prostu nie mogę.Nie chcę także aby moje słowa uraziły Gaudium i  Wurstlandię.
Dla dobra sprawy zamilknę.Będę śledzić Wasze poczynania i wypowiadane słowa.
Powiem tylko jedno "deichuu no hachisu"..."Piękne kwiaty lotosu rodzą się z błota."
Przemyślcie i zrozumcie przekaz. Życzę owocnej rozmowy dyplomatycznej.Mam nadzieje że reszta mieszkańców włączy się do niej.

Ostatnio edytowany przez Marlena van Croix (2011-08-17 00:30:52)

Offline

 

#15 2011-08-17 10:08:46

 Kieran Prickskytt

Syn Nollaig'a

Skąd: Gaudia
Zarejestrowany: 2011-01-08
Posty: 362
Punktów :   
Klan: Kierans
Stanowisko: doradca Korina

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Szkoda, Marlenko, że milczysz. Ja się przemogłem i powiedziałem, co mi leży na sercu. Postanowiłem jednak kolejny raz zaufać JKM i Wurstlandii. Oby urodziły się z tego piękne kwiaty lotosu.

Powiedz, co Cię gryzie.


(-) Kieran Prickskytt - syn Nollaig'a
♪ doradca Korina, zarządca Krajowego Centrum Wynalazczości
http://img18.imageshack.us/img18/3526/kieransuserbar.jpg

Offline

 

#16 2011-08-17 10:29:14

 Markus Vilander

Gość Zagraniczny

Skąd: Wurstlandia
Zarejestrowany: 2011-01-27
Posty: 17
Punktów :   

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Cieszę się, że Szanowny Kierran wyraził się pozytywnie na temat rzekomego uznania naszych krajów za mikronację, lecz zastanawiam się, co ma OPM do uznania danego kraju przez Gaudium...

Nie wiem, czy Wasze Ekscelencje wiedzą, ale Królestwo Wurstlandii walczyło w OPM o równe traktowanie wszystkich członków OPM, a nawet tych, co się chcą stać się nowymi członkami w OPM. Walczyliśmy o to, aby państwa członkowskie oddawali głosy zarówno w dwóch jednoczesnych głosowaniach, a nie tylko w tym, które łaskawie zauważą. Ówczesne władze OPM nie zauważały w tym niczego złego, lecz po naszym wydaleniu z OPM przegłosowali poprawkę, która mówi o restrykcyjnych przepisach dotyczących głosowania w Gmachu. Pomimo, że nasz kraj został wydalony z OPM, to przedstawiciel z Wurstlandii pojawił się na zjeździe OPM w Warszawie i złożył mi szczegółowy raport z tegoż właśnie spotkania. Trzeba tam być, aby wiedzieć, czym naprawdę jest OPM w mikronacjach.

Groźby z mojej strony dotyczące wieszania ludzi dotyczyły przede wszystkim ludzi kreujących prawo (w Republice Wirtualnego Świata), które dotyczyło zabijania wszystkich ludzi posiadających obywatelstwo wurstlandzkie bez żadnego procesu sądowego pomimo ustroju demokratycznego w kraju. Fakt faktem, Wurstlandczycy potrafili zachowywać się w sposób karygodny i działali pod wpływem emocji, lecz o stronie mieszkańców RWŚ następowało przede wszystkim stereotypowe myślenie niżeli faktyczne, stąd oburzenie Wurstlandczyków. Proszę pamiętać, że każde moje działanie ma swój powód. Wszystkie złe rzeczy są zawsze widoczniejsze od tych dobrych rzeczy.

Ale należy traktować tamte wydarzenia jako historię i nauczkę dla nas wszystkich, że tak nie należy postępować.

Jeżeli podpisalibyśmy dokument uznający nasze kraje za mikronacje, czy w późniejszym czasie jakąś umowę o współpracy, to rzeczą oczywistą jest to, że będziemy przestrzegać Waszego prawa.


(-) Jego Królewska Mość - Markus Vilander
--Król Wurstlandii--

Offline

 

#17 2011-08-17 10:31:13

 Florian Magnus

IV Korin Gaudium

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 26
Punktów :   
Klan: Wolszaz
Wielka Rada: Tak
Stanowisko: Arian Klanu Wolszaz

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Marlena van Croix napisał:

Kiedy wróci Korin Florian;>
Któż to wie, za dzień za tydzień, za miesiąc...

Jestem. I jak patrzę, to rzeczywiście jestem korinem, ale przez te wakacje wszystko mi się pomieszało.
Muszę się zastanowić nad tematem Wurstlandii. Chociaż nie widzę problemu we wzajemnym uznaniu. Wiem, że Kieran ma różne doświadczenia, jednak dlaczego by nie spróbować ?

Offline

 

#18 2011-08-18 02:15:50

 Markus Vilander

Gość Zagraniczny

Skąd: Wurstlandia
Zarejestrowany: 2011-01-27
Posty: 17
Punktów :   

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Ja ze swojej strony prosiłbym Szanownego Korina o szczerość obojętnie jaka ona miałaby być przy wydawaniu opinii twierdzącej w powyższej sprawie.


(-) Jego Królewska Mość - Markus Vilander
--Król Wurstlandii--

Offline

 

#19 2011-08-20 11:39:39

 Florian Magnus

IV Korin Gaudium

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 26
Punktów :   
Klan: Wolszaz
Wielka Rada: Tak
Stanowisko: Arian Klanu Wolszaz

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Zapoznałem się ze zdaniem członków Wielkiej Rady, opinią Kierana i zdecydowałem, że nic nie stoi na przeszkodzie ku wzajemnemu uznaniu naszych państw za państwa
Proszę stronę wurstlandzką o przekazanie mi propozycji treści traktatu uznaniowego.

Offline

 

#20 2011-08-23 14:52:02

Johan Calgari

Gość Zagraniczny

Zarejestrowany: 2011-08-04
Posty: 3
Punktów :   

Re: Uznanie państwowości Gaudium - Królestwo Wurstlandii

Królestwo Wurstlandii zmieniło sposób uznawania państw za mikronację i teraz to robi poprzez wydanie takiego oświadczenia, które jest wieczyste. Traktat, czy też inaczej umowa o wspołpracy jest podpisywana wtedy, gdy oba państwa zechcą ze sobą współpracować.
Królestwo Wurstlandii chce na razie jedynie wspólnego uznania państwowości obu państw, a myślę, ze w niedalekiej przyszłości nawiązania jakiejś wspołpracy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plzaproszenia-na-komunie-dla-chlopca.eu